Wakacje 2017 r.

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez MichalHolweg » czwartek, 29 czerwca 2017, 16:36

W porozumienia z dh. Igłą, Michał Holweg zgłasza się na obóz oraz na NLP.
MichalHolweg
szeregowy
szeregowy

Postprzez » czwartek, 29 czerwca 2017, 16:36

Postprzez P.Derus » czwartek, 29 czerwca 2017, 20:43

Małgorzata Deruś rejestruje się na obóz, w porozumieniu z komendantem.
P.Derus
szeregowy
szeregowy

Postprzez hm. Andrzej Moroz » wtorek, 11 lipca 2017, 16:13

Nieobozowa Letnia Przygoda
- harcerskie wakacje 16 – 23 lipca 2017 r.

16 lipca, niedziela

Godz. 16.00 – otwarcie Sekretariatu Komendy NLP. Zapisy uczestników, podział na zastępy, regulowanie należności. Zagospodarowanie

Godz. 18.00 – Harcerskie Śpiewogranie. Nauka piosenek harcerskich, wspólne śpiewanie. W międzyczasie owoce

Godz. 18.30 – Przygotowanie posiłku

Godz. 19.00 – Posiłek

Godz. 19.30 – Czas wolny. Porządkowanie rzeczy osobistych, sprawdzenie umundurowania harcerskiego, poznanie terenu

Godz. 20.00 – APEL OTWIERAJĄCY NLP. Sprawdzenie stanu osobowego. W trakcie apelu przyrzeczenie harcerskie składa dwójka harcerzy

Godz. 20.45 - Wieczornica harcerska, świeczowisko.

17 lipca, poniedziałek DZIEŃ SPORTOWY

Godz. 8.30 – Apel poranny, przydział zadań w trakcie NLP

Godz. 9.00 – Posiłek

Godz. 9.30 - czas wolny

Godz. 10.00 – Harcerskie Śpiewogranie

Godz. 10.30 – II Międzynarodowe Mistrzostwa Harcerzy w Ringo, cz. I

Godz. 12;30 – czas wolny, przerwa

Godz. 13.00 – Posiłek

Godz. 14.00 – II Międzynarodowe Mistrzostwa Harcerzy w Ringo, cz. II, przerwa na owoce lub drożdżówki

Godz. 17.00 – Harcerskie Śpiewogranie

Godz. 18.00 – Posiłek

Godz. 18.30 – Praca w zastępach

Godz. 19.30 – Apel wieczorny

Godz. 20.00 – Wieczornica. Prezentacja zastępów (nazwy zastępów, zawołanie, totem, piosenka-hymn)

18 lipca, wtorek DZIEŃ HISTORYCZNY

Godz. 8.30 – Apel poranny

Godz. 9.00 – Śniadanie

Godz. 9.30 – Czas wolny

Godz. 10.00 – Harcerskie Śpiewogranie

Godz. 11.00 – wyprawa do Lublina (podziemia lubelskie, Wieża Trynitarska, katedra lubelska z kaplicą akustyczną, Zamek Lubelski z kaplicą św. Trójcy). W trakcie – posiłek

Godz. 19.00 – Posiłek

Godz. 20.00 – Ognisko harcerskie, przedstawiciele wszystkich drużyn harcerskich opowiadają o swoich patronach, miejscowości, ciekawych miejscach w okolicy ich zamieszkania. Krótka historia Harcerstwa – gawęda.

19 lipca, środa DZIEŃ PLASTYCZNY

Godz. 9.00 – Śniadanie

Godz. 9.30 – Czas wolny

Godz. 10.00 – Zajęcia w pracowni plastycznej

Godz. 11.00 – Przerwa na owoce

Godz. 13.00 – Posiłek

Godz. 13.30 – Czas wolny

Godz. 14.00 – Zajęcia w pracowni rękodzieła, w przerwie owoce lub drożdżówki

Godz. 18.00 – Czas wolny

Godz. 18.30 – Posiłek

Godz. 19.00 – spotkanie z weteranem wojennym

Godz. 20.00 – Apel wieczorny

Godz. 20.30 – Czas wolny

20 lipca, czwartek JESTEM POLAKIEM

Godz. 8.00 – Apel poranny

Godz. 8.30 – Posiłek

Godz. 9.00 – Harcerskie Śpiewogranie

Godz. 9.30 – wyprawa do Lublina (spotkania z ważnymi ludźmi, w ważnych miejscach). W międzyczasie posiłek.

Godz. 19.00 – Posiłek

Godz. 20.00 – Ognisko harcerskie.

21 lipca, piątek JESTEM CHRZEŚCIJANINEM

Godz. 8.30 Apel poranny

Godz. 9.00 – Posiłek

Godz. 9.30 – Harcerskie Śpiewogranie

Godz. 10.00 – Czas wolny, przygotowanie zastępów do gry terenowej (podchody)

Godz. 10.30 – Gra terenowa

Godz. 14.30 – Posiłek

Godz. 15.00 - Czas wolny

Godz. 15.30 – Praca w zastępach, przygotowanie do Drogi Krzyżowej w terenie, nauka pieśni pasyjnej

Godz. 16.30 – Przerwa na owoce, drożdżówki lub kisielowy deser

Godz. 18.00 – Posiłek, czas wolny

Godz. 19.00 – Droga Krzyżowa w terenie z udziałem okolicznych Mieszkańców bez względu na pogodę (!!!), spotkanie z księdzem – katecheza „Harcerz nie wstydzi się Jezusa”

Godz. 21.00 – Apel wieczorny

22 lipca, sobota RAZEM PRZYJACIELE

Godz. 9.00 – Posiłek

Godz. 9.30 – Harcerskie Śpiewogranie

Godz. 10.00 – Wyprawa do Wojciechowa (Muzeum Kowalstwa, Izba Regionalna, Owadolandia, mini-ZOO). W trakcie posiłek w karczmie „Biesiada”

Godz. 16.00 – Czas wolny, pączki

Godz. 16.30 – Pracownia plastyczna, rękodzieła lub zajęcia sportowe – do wyboru

Godz. 17.30 – Przygotowanie do ogniska harcerskiego praca w zastępach

Godz. 18.30 – Kolacja

Godz. 19.00 – Przygotowanie do ogniska cz. II (praca wspólna)

Godz. 20.00 – Ognisko harcerskie z udziałem okolicznych Mieszkańców, władz gminnych, przedstawiciela Rady Powiatu, przedstawiciela Sejmiku Woj. Lubelskiego, księży z parafii miejsca NLP. W przypadku deszczu, świeczowisko pod dachem. Zakończenie Apelem Maryjnym.

23 lipca, niedziela

Godz. 8.00 - Posiłek

Godz. 8.30 – Apel harcerski (wręczenie dyplomów i tytułu Wzorowy Harcerz/-ka 5 najlepszym harcerkom i 5 najlepszym harcerzom; przyznanie sprawności: kucharek, sobieradek, śpiewak, sportowiec, mistrz warcabów, mistrz rakietki; przyznanie stopni harcerskich, wręczenie nagród rzeczowych, książek i wydawnictw harcerskich, dyplomów, wręczenie patentów zastępowych dla uczestników wcześniejszych szkoleń w Wojciechowie)

Godz. 9.30 – uroczyste uczestnictwo w Mszy św. parafialnej

Godz. 10.45 – Podsumowanie Nieobozowej Letniej Przygody. Apel harcerski. Czas dla harcerzy. Zamknięcie obozu.

W trakcie:

- nauka musztry
- nauka zasad kierowania ruchem drogowym
- nauka udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zachowania w sytuacjach alarmowych – pożar, porażenie prądem, utonięcie, skaleczenia, omdlenia i utrata przytomności, wypadek z udziałem pieszego, wypadek z udziałem pasażera pojazdu, zabezpieczenie miejsca wypadku w dzień i w nocy, alarmowanie służb ratowniczych – pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja
hm. Andrzej Moroz
sierżant
sierżant

Postprzez phm Dorota Szczepanska » wtorek, 11 lipca 2017, 16:38

Czuwaj!
Druhna Igła melduje, że przyrzeczenie na obozie będzie składać troje naszych bychawskich kleszczy: dh. Sara Słowińska, dh. Karol Słowiński oraz dh. Alicja Lis.
Oraz dwójka kleszczy "stamtąd" :)
phm Dorota Szczepanska
sierżant
sierżant

Postprzez hm. Andrzej Moroz » czwartek, 13 lipca 2017, 10:31

Miejsce zbiórki: Szkoła w Szczuczkach.

Termin zbiórki: niedziela, 16 lipca, godz. 16:00

Dojazd: we własnym zakresie.

Ubezpieczenie: każdy uczestnik będzie miał wykupioną polisę ubezpieczeniową na czas obozowania.

Kontakt dla rodziców (od popołudnia 14 lipca): 512 789 599

Prośba do rodziców, by zaopatrzyli dzieciaki w chlebak, mały plecaczek na kanapki i picie, płaszcz przeciwdeszczowy foliowy, menażkę i sztućce turystyczne, albo miskę i kubek metalowe plus łyżka i widelec. UWAGA! Bardzo prosimy, a będziemy tego przestrzegać, żeby harcerze nie nosili ze sobą na wycieczki i wyprawy foliowych reklamówek!!!! Harcerz z reklamówką wygląda, jak..... nieharcerz. Małe plecaki można wciąż kupić w hipermarketach po 20-25 złotych i jeśli będą poszanowane przez dziecko, wystarczą na pięć lat, nie na jedno obozowanie. Zamiast śpiwora, można zabrać ciepły koc. Koniecznie pamiętajcie o dmuchanym materacu, albo karimacie!!!!

UWAGA!!!!! Wszyscy zabierają mundur i nakrycie głowy (beret albo rogatywkę harcerską).

Przekażcie to tym, których znacie, a wiecie, że będą z nami obozować!!!!!
hm. Andrzej Moroz
sierżant
sierżant

Postprzez phm Dorota Szczepanska » piątek, 14 lipca 2017, 17:50

Czuwaj!
Na wyraźną prośbę rodziców harcerzy i zuchów z Bychawy zamieszczam przykładowy wzór pozwolenia na udział w obozie.
Może skopiować, kleić, wydrukować, podpisać i w niedzielę, razem z dodatkiem harcerza i zucha, mojej osobie dostarczyć :wink:
Dziękuję za dzisiejsze spotkanie. To była dla mnie ogromna przyjemność i radość, móc z Wami porozmawiać i odpowiedzieć na Państwa pytania.
pwd. Dorota Szczepańska - druhna Igła

Ja, ....................................................., wyrażam zgodę na udział mojej córki/mojego syna......................................
na obozie harcerskim w Szczuczkach, w dniach 16 - 23 lipca 2017 roku.
Tel mamy:........................................................
Tel taty:..........................................................

Bychawa, data:................................................
phm Dorota Szczepanska
sierżant
sierżant

Postprzez hm. Andrzej Moroz » niedziela, 16 lipca 2017, 08:53

Czuwaj! Ja wiem, że w kółko to samo :) Ale tak być musi! Pamiętajcie o zabraniu zgody rodziców, najlepiej na karcie, którą mogliście/możecie wydrukować. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą swój PESEL - jest to numer, który podadzą Wam rodzice. Jest on potrzebny TYLKO do jednej rzeczy: mimo, że jesteście ubezpieczeni w szkole, każdy/-a z Was będzie ubezpieczony na czas obozu od NW i NNW. Jeśli zmieści się Wam do plecaka, torby, walizki albo kufra z ciuchami :) komplet kąpielowy (chłopakom wystaczą slipy), to wciśnijcie. Nie obiecuję Wam, ale może - jeśli będzie to możliwe, a Wam zechce się na piechotę drałować do Bełżyc, albo potem podjechać do Lublina - to możemy pójść na basen. Harcerka, harcerz musi się czasami wymoczyć, żeby Was rodzice po obozie poznali. Zabierzcie więc ręczniki, mydło, szczoteczkę do zębów (ci, którzy zapomną, będą mogli umyć zęby zmiotką, taką małą do podmiatania) :) Pamiętajcie żeby zabrać ważną legitymację szkolną. Ważną, bo podbitą w szkole! Pisałem o tym na forum !!!!!!!!!!! Weźcie ze sobą jakiś chlebak, mały plecaczek, torbę na ramię. Na wyprawy będziecie mogli włożyć do niego coś do przegryzienia, może jakieś picie i chusteczki do płaczu, jakby ktoś nie dał rady iść dalej, a druhny i druhowie się oddalali) :) Weźcie foliowe płaszcze od deszczu! To zajmuje niewiele miejsca, ale gwarantuje suchość na plecach. Przemoknięty harcerz/harcerka wygląda jak mokra kura. A kura nadaje się na rosół, a nie do wracania do miejsca zakwaterowania :D Jeśli chcecie, możecie wziąć coś od komarów. Jak ktoś się boi zwierzaków w ogóle, to może wziąć też strzelbę na krokodyle, siatkę na węże, kuszę na wilki. Na czas obozowania zagwarantowałem sobie, że jecie wszystko, co sami sobie zrobicie. Harcerz nie ma kucharki. Harcerz sam sobie przygotowuje posiłki. W ostateczności, jeśli nie uda się Wam zrobić normalnego posiłku, nałapiemy myszy, kretów, motyli, i co tam jeszcze i z sałatką z trawy i mleczu jakoś zjecie :) Zapowiadają deszcz w środku tygodnia, więc za picie spokojnie może robić deszczówka :) Weźcie KONIECZNIE sztućce (łyżka i widelec) albo niezbędniki. Weźcie koniecznie menażkę, albo miskę metalową/plastikową i kubek. Każdy sam po sobie myje gary, więc też nie liczcie na przychylność Losu :p Miło będzie, kiedy będziecie mieć śpiwór lub gruby koc, karimatę, albo dmuchany materac :) Może akurat się przydadzą???? Zabierzcie buty do wędrówki i munduru, ale weźcie też tenisówki, adidasy, a może klapki. W buciorach poza służbą i wyprawami chodzić nie musicie. KONIECZNIE, a jest to ważniejsze od jedzenia i picia - zabierzcie ze sobą Notatnik Harcerski i dwa długopisy! I zapiszcie do siebie dokładne adresy z numerem domu i kodem pocztowym. Też Wam się przydadzą. Do spania (bo może uda się jakieś zorganizować) :p weźcie albo jakiś dres, albo cokolwiek, żeby nie wskakiwać na golasa do śpiwora (pod koc). KONIECZNIE musicie mieć zapisany numer telefonu do rodziców! Ale uwaga! Do domu będziecie mogli zadzwonić we wtorek i jeszcze jeden dzień. Jeśli kogoś złapię na używaniu gierek, łapaniu pokemonów i innych owadów - zabieram telefon do końca obozowania!!!!!!!!!!!!!! Żeby nie było, że nie mówiłem. Jeśli ktoś bierze jakieś leki, np. na alergię, albo na starość - zabierzcie ze sobą. Pozostałych będziemy leczyć okorowanym kijem. No, chyba, że nieokorowanym :D Nie ma palenia papierosów, łażenia po nocy, gadania po capstrzyku aż do pobudki. Nie chcesz spać? Twój problem! Leżysz, aż będzie pobudka. Nie załatwiłaś sprawy w dzień? Poczekaj do jutra. Też będzie dzień. Na wartach nie używacie granatów, armat, czołgów ani samolotów! Przed wilkami i niedźwiedziami bronicie się własnymi czterema ręcyma! Po coś Pan Bóg Wam je podarował :) Wartownicy będą mieli lampkę nocną i radio. Jeśli będą z nich korzystać niewłaściwie i zniszczą - zapłacą za to ich rodzice. Jeśli radio będzie w nocy grało za głośno - zostanie zabrane :) Ale wtedy kolejni wartownicy zjedzą Was na przystawkę :) bo będą się nudzić wartując. Jeśli ktoś ma warcaby, szachy, inne gry planszowe - możecie zabrać. Podobnie z badmintonem. Piłkę do nogi, kółka ringo, dwa zestawy rakietek i dwie piłki do odbijania (nie kopania!!!!!!!!) będziecie mieć zapewnione na obozowaniu.

I to by było na tyle. Płaczu nie tolerujemy! Zimny wychów harcerzy jest najlepszą metodą wychowawczą :)

I poważniej: zawsze jeśli będzie to konieczne, MOŻECIE ZADZWONIĆ DO SWOICH RODZICÓW. Czy będziecie się czuć źle, czy będzie Was coś mocniej bolało, czy po prostu naprawdę zatęsknicie za mamą albo tatą, ale tak na śmierć i życie - pozwolę Wam zatelefonować. A co do bólu głowy. Mnie, kiedy bolał ząb, to go wyrwałem. I po bólu :p

Czekamy na Was w Szczuczkach po godz. 16:00, ale przed 18:00. Na spokojnie. Dojeżdżacie sami (no, dobrze, z rodzicami, sąsiadami, znajomymi rodziców) ale nie autostopem! :) A kiedy już przyjedziecie, to czeka Was sprzątanie miejsca zakwaterowania, wyznaczenie wart, i wyznaczenie grupy porządkującej otoczenie. Każdego dnia czeka Was inna SŁUŻBA na rzecz koleżanek i kolegów. Uwaga, instruktorzy nie sprzątają, nie wartują, nie robią posiłków :) Czekają na gotowce :)

Do zobaczenia w Szczuczkach!!!!!

Czuwaj!
hm. Andrzej Moroz
sierżant
sierżant

Postprzez » niedziela, 16 lipca 2017, 08:53

Poprzednia strona

Powrót do Obozy letnie