Wakacje 2017 r.

Wakacje 2017 r.

Postprzez hm. Andrzej Moroz » czwartek, 6 kwietnia 2017, 05:34

Przeniesione z ogłoszeń komendanta, ZAKTUALIZOWANE 06 KWIETNIA 2017 R.

Na nadchodzące wakacje HRP ma zaplanowane obozy. Jeden, dla harcerzy starszych odbędzie się w Chochołowie, i organizuje go Kraków, zaś drugi odbędzie się u nas i organizujemy go my. W naszym obozie będą mogli wziąć udział harcerze i harcerki, którzy regularnie uczestniczą w zbiórkach harcerskich i na nich nie przeszkadzają, zdobywają sprawności i stopnie harcerskie (albo realizują próbę na harcerza), mają opłacone na bieżąco składki harcerskie (przypominam, że zbieramy na zakup namiotów, a w tej chwili próbujemy dopiąć temat namiotu '30) oraz uczestniczą w wydarzeniach, w których bierze udział HRP. Dotąd były to: biwak pod namiotami w Miłocinie, wyjazd do Lublina 3 sierpnia (pielgrzymka, plus zwiedzanie miasta - podziemia, Muzeum Sztuki Sakralnej i Wieża Trynitarska), pielgrzymka do Wąwolnicy, uroczystości w Szczuczkach, uroczystości 11 listopada w Wojciechowie, nocowiska w Wojciechowie i Bychawie, opłatek harcerski, Orszak Trzech Króli w Wojciechowie. Do zadań harcerza należy też chodzenie w mundurze harcerskim w czwartki, czyli w dniu mundurowym do szkoły. Oczywiście każdy i każda z Was ma węzeł dobrego uczynku na chuście harcerskiej. To również zobowiązuje! Nie bez znaczenia są Wasze sukcesy szkolne, oraz zachowanie w domu!

Na obóz, a przy nim Nieobozowa Letnia Przygoda ("dochodząca", bez nocowania) będą zakwalifikowani wyłącznie ci, którzy spełniają warunki dobrego harcerza. Nie ma już miejsca na to, by w nocowiskach, biwakach, wyjazdach czy wreszcie obozie uczestniczyli "niedzielni" harcerze, którzy o harcerstwie przypominają sobie tylko na czas wyjazdu. Niestety bardzo zalegacie ze składkami harcerskimi (nie dotyczy to Bychawy!), a przecież zbieramy na namioty i obozowo-biwakowy sprzęt harcerski! W jaki sposób chcecie jechać na obóz, kiedy nie znacie piosenek harcerskich, nie roziwjacie się harcersko, nie chodzicie na zbiórki, nie uczestniczycie w wydarzeniach harcerskich???? Te uwagi nie dotyczą wszystkich! Oczywiście, że są tacy, którzy są bardzo solidnymi harcerzami. Każdy z Was i każda z Was wie, czy czytając to, co wyżej, rusza Was sumienie: tego nie robię, tego nie robię, tego nie robię.....

A co to Nieobozowa Letnia Przygoda? To czas wakacyjny dla harcerzy. Chcemy wtedy robić wycieczki, ogniska, organizować zabawy, choćby podchody dla tych, którzy nie wyjadą do babci, cioci, na kolonie itp. Te imprezy harcerskie będą organizowane BEZ NOCOWANIA. Po prostu w dzień będziecie z harcerzami, a na noc będziecie wracać do domów.

Zachęcam Was do zaangażowania w życie harcerskie. Warto! Wakacje dopiero przed nami!

Pod tym tekstem możecie wstępnie deklarować, kto jest zainteresowany Nieobozową Letnią Przygodą, a kto obozem harcerskim. Nie ma składania deklaracji zbiorowo!!!!! Deklaruje się każdy za siebie. Wyłącznie ci, którzy tutaj się zadeklarują będą brani pod uwagę przy decydowaniu, kto zostanie zakwalifikowany na NLP albo obóz! Na deklarację macie czas do końca maja, czyli praktycznie dwa miesiące. Jest to też czas na to, żeby poprawić swój harcerski wizerunek i wyrównać wszelkie zaległości :) Pamiętajcie! Naprawdę ilość miejsc jest ograniczona. Koszt jednodniowego pobytu na obozie będzie oscylował wokół 40 złotych od osoby z pełnym wyżywieniem, ale nie więcej, niż 400 złotych za obóz 8 dniowy. Koszt udziału w zajęciach NLP to około 15 złotych za osobę dziennie i nie więcej, niż 150 złotych za 8 dni. W koszt wchodzi jeden posiłek.

Czuwaj!

----------------------------------------------------------

NLP będzie obejmowała część z programu. Różnica z obozem, to nie tylko spanie w domu, ale też mniejsza oferta wyjazdowa. Harcerze, weźcie to pod uwagę.

UWAGA, ostateczny termin obozu:

OBÓZ HARCERSKI ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 16 (niedziela) - 23 (niedziela) lipca 2017 r.

Obóz rozpocznie się wieczornym ogniskiem w niedzielę, 16 lipca. Zjazd tego dnia po południu od godziny 16:00, rozlokowanie, formalności. Zakończenie obozu w niedzielę 23 lipca późnym popołudniem. Docieracie we własnym zakresie.

W trakcie obozu nie ma odwiedzin rodziców, rodzeństwa, ani kolegów. Do rodziców można będzie zadzwonić we wtorek, czwartek i niedzielę wieczorem, w wyznaczonym czasie wolnym od zajęć. Rodzice zawsze mogą zadzwonić do komendanta obozu, aby się dowiedzieć, czy wszystko w porządku. Jeśli instruktor zobaczy, że harcerka, czy harcerz używa telefonu w innym, poza wyznaczonym do tego czasie - telefon zostanie zabrany na dwa dni. Jeśli po oddaniu taka sytuacja się powtórzy - telefon zostanie odebrany do końca obozu. Dlaczego tak? Internet, gry komputerowe, facebooki i inne takie macie przez okrągły rok. Chodzi o to, żeby odetchnąć trochę od przywiązania do Waszych smartfonów i komórek, a przy okazji żeby nie było tak, że niemal wszyscy biegają po lesie w poszukiwaniu ukrytych ludzi, albo rzeczy, angażując się w podchody, ćwicząc harcerskie piosenki itp., a w tym samym czasie ktoś szuka pokemonów, czy innych wirtualnych stworów, biegając bez większego sensu i nie realizując programu obozu. Tydzień bez telefonu naprawdę jest realnie możliwy do przeżycia. To nie jest fikcja! :)

Zakończenie obozu nastąpi w sobotę 22 lipca wieczornym ogniskiem. W niedzielę, 23 lipca program będzie przygotowany do godziny 15:00. Po tym nastąpi zamknięcie obozu i rodzice będą mogli odebrać harcerki i harcerzy do domów.

Szczegółowy plan obozu z zaplanowanymi wydarzeniami jest w trakcie pisania.

Co jest niezbędne na obozie:

1. Harcerz, albo harcerka
2. mundur harcerski, spodnie długie i spodenki krótkie (jeśli ktoś chce)
3. karimata, albo materac pompowany
4. śpiwór, albo dwa koce (mogą być zszyte ze sobą) plus mała poduszeczka
5. menażka, albo metalowa miska do posiłków
6. niezbędnik (nóż, widelec, łyżka)
7. bidon, albo plastikowa butelka na picie przy wyjazdach/wyjściach w teren
8. notatnik harcerski, dwa długopisy
9. dresy, albo inne luźne ubranie do chodzenia po obozie poza służbą
10.ubranie do spania
11. T-shirt w kolorze drużyny (w barwach chusty harcerskiej)
12.buty terenowe, tenisówki, albo inne buty lekkie
13.przybory do toalety (ręcznik, mydło, szczoteczka do zębów, pasta do zębów
14.jeżeli ktoś przyjmuje jakieś leki - KARTKA OD RODZICÓW Z PODPISEM I INSTRUKCJĄ, KIEDY LEK MUSI BYĆ ZAŻYWANY oraz informacja o uczuleniu dziecka, słabszej dyspozycji w jakiejś dziedzinie. Te informacje NIE BĘDĄ PODAWANE NIKOMU - są jednak niezbędne dla komendanta obozu i opiekunów - instruktorów
15. OŚWIADCZENIE RODZICÓW O WYRAŻENIU ZGODY UCZESTNICTWA SYNA/CÓRKI W OBOZIE plus numery kontaktowe do rodziców
16.coś od deszczu (pałatka, płaszcz przeciwdeszczowy)
17.sweter, cieplejsza bluza, kilka T-shirtów, bielizna osobista na zmianę, skarpetki na zmianę
18. kilka plastrów, 2 bandaże 10 cm.
19.plecak, chlebak, "piersiówka" na dokumenty, oraz WAŻNA, PODSTEMPLOWANA PRZED WAKACJAMI legitymacja szkolna :)
20.dobry humor, chęć pokonywania wyzwań, umiejętność pokonywania siebie w czasi3 wędrówki po 100 kilometrów dziennie :) umiejętność przestrzegania regulaminu obozowego, w tym zachowania ciszy, jedzenia, co zostanie przygotowane, gotowość pełnienia służby wartowniczej, w kuchni, biegania z MOPem wieczorem przy sprzątaniu rejonów, umiejętność pozostawiania czystej toalety po użyciu :p gotowość i chęć do realizacji programu obozu. Obóz zakończy się z całą pewnością zdobyciem przez Was jakichś sprawności, a u niektórych być może zdobyciem kolejnego stopnia harcerskiego.

Pobudka codziennie o godzinie 7:30, capstrzyk zwykle o godzinie 22:00, chyba, że komendant obozu poda inne informacje, np. o ognisku, które skończy się zapewne później, niż zwykłe zajęcia.
W czasie ciszy nocnej, czyli od capstrzyku aż po pobudkę NIE MA ROZMÓW, ŁAŻENIA, WYGŁUPÓW, TELEFONÓW itp. To jest czas wypoczynku.


Nie jest wykluczone, że jednego dnia trzeba będzie przemaszerować kilka, może kilkanaście kilometrów. Pamiętajcie o wygodnych butach! Bolące nogi zostawiamy po drodze w rowie i nie wracamy później po nie, bo po co Wam takie nogi, które bolą????? :) :)

Przed obozem planowane będą spotkania z rodzicami i harcerzami, kiedy będzie możliwość zadania pytań i rozwianie wątpliwości.
hm. Andrzej Moroz
sierżant
sierżant
 
Posty: 241
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 11:53
Lokalizacja: Wojciechów Lubelski

Postprzez » czwartek, 6 kwietnia 2017, 05:34

 

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez hm. Andrzej Moroz » czwartek, 6 kwietnia 2017, 05:39

Zgłoszeni na obóz:

1. dh. Tymek Ambrozik
2. wyw. Kacper Moryc
3. pwd. Dorota Szczepańska
hm. Andrzej Moroz
sierżant
sierżant
 
Posty: 241
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 11:53
Lokalizacja: Wojciechów Lubelski

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez MartynaOzimek » czwartek, 6 kwietnia 2017, 17:25

Drużynowa Martyna Ozimek zgłasza się na obóz oraz NLP :D
MartynaOzimek
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 26 lipca 2016, 11:36

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez Jakub Kostruba » piątek, 28 kwietnia 2017, 18:35

Ja Jakub Kostruba już zgłaszam się na NLP i obóz
Jakub Kostruba
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2016, 13:55

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez phm Dorota Szczepanska » piątek, 28 kwietnia 2017, 20:12

Druhu Jakubie :D
Cieszę się z Twojej decyzji. I z tego, że zapamiętałeś to, co najważniejsze z naszej ostatniej zbiórki. Dziękuję!
phm Dorota Szczepanska
 

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez PNatalia » niedziela, 14 maja 2017, 12:09

Ja Natalia Polska zgłaszam się na obóz harcerski i NLP. :D
PNatalia
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2016, 21:08

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez phm Dorota Szczepanska » środa, 24 maja 2017, 20:50

Czuwaj!
Ponieważ oglądacie się jeden na drugiego i nikt nie chce się poza kilkoma wyjątkami, wyłamywać, ogłaszam - w porozumieniu z Druhem Komendantem - że termin zapisów na obóz letni upływa 10 czerwca.
Warunek konieczny: pisemna zgoda Rodziców na Wasz udział w tym procederze/przedsięwzięciu/wydarzeniu*
Wasza Igła
*niepotrzebne skreślić
phm Dorota Szczepanska
 

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez hm. Andrzej Moroz » piątek, 2 czerwca 2017, 19:00

Tak jest! Zgłoszenia do 10 czerwca. Do 13 czerwca pisemna zgoda rodzica na udział harcerki, harcerza w obozie.
hm. Andrzej Moroz
sierżant
sierżant
 
Posty: 241
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 11:53
Lokalizacja: Wojciechów Lubelski

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez Karol11 » piątek, 2 czerwca 2017, 20:51

Karol Słowiński zgłasza się na obóz
Karol11
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 2 czerwca 2017, 11:46

Re: Wakacje 2017 r.

Postprzez Sarka12 » piątek, 2 czerwca 2017, 20:57

Sara Słowińska zgłasza się na obóz
Sarka12
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 2 czerwca 2017, 11:34

Postprzez » piątek, 2 czerwca 2017, 20:57

 

Następna strona

Powrót do Obozy letnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość